Ako vám môžu pomôcť produkty s turmalínom?

Čo je turmalín?

Poďme si najskôr predstaviť turmalín, aby sme vedeli, čím je vlastne zaujímavý a akými vlastnosťami sa môže pochváliť.


Turmalín patrí medzi trigonálne minerály, charakteristický je svojimi hranolovými kryštálmi, ale aj fascinujúcou škálou farieb, v ktorých sa vyskytuje. Pozoruhodné je aj to, že neexistujú dva navlas rovnaké turmalíny, každý je niečím jedinečný.
Turmalín sa spomína v mnohých mýtoch a legendách z rôznych kútov sveta. Niektoré africké kmene, austrálski domorodci a americkí Indiáni ho dodnes používajú ako talizman na ochranu pred nebezpečenstvom, hinduisti zase veria, že im pomôže nájsť rovnováhu medzi energiami tela a podľa toho, akú má farbu, dokáže ovplyvniť rôzne čakry. Umelcom vraj zase už od stredoveku prináša inšpiráciu. 


Pripisujú sa mu rôzne pozitívne vlastnosti. Vďaka svojmu statickému náboju je schopný priťahovať prach a nečistoty. Turmalín vraj dokáže zvýšiť imunitu, má priaznivý vplyv na srdce, chrbticu, odstraňuje stres a pohlcuje negatívne vibrácie. Existujú vedecké dôkazy, že turmalín má naozaj piezoelektrický efekt a je schopný emitovať ióny. 


Vďaka pozitívnym vplyvom na ľudské telo sa turmalín používa v rôznych oblastiach: nájdete ho vo forme šperku, ale napríklad aj oblečenia alebo rozmanitých pomôcok uľahčujúcich nám život, najmä ak vás alebo vašich blízkych trápia zdravotné problémy a hľadáte riešenia, ako si pomôcť. Aj v tiande si môžete vybrať, v akej forme by vám mohol pomôcť.

Ponožky s turmalínovou vrstvou

Pre koho sú určené turmalínové ponožky? V prípade, že vás trápia bolesti nôh alebo pocit studených či necitlivých nôh, opuchy, nepríjemný zápach, artróza, máte popraskané päty, kŕčové žily, alebo máte iné problémy, ponožky s turmalínovou vrstvou vám môžu poskytnúť úľavu. Rovnako i po zlomeninách alebo vyvrtnutiach poskytujú príjemnú statickú masáž nôh. Aj pacienti s dnou popisujú úľavu od bolesti a omnoho menej časté bolesti kĺbov pri pravidelnom nosení.
Takisto ak ste dlho na cestách, častokrát môžete pociťovať únavu a nohy zvyknú opuchnúť. Vďaka turmalínovým ponožkám sa tieto nepríjemnosti môžu stať rýchlo minulosťou.


Pýtate sa, ako to funguje? Stačí, ak si denne na 10 až 15 minút navlečiete ponožky, ideálne na noc, a necháte ich pôsobiť. Postupne môžete predĺžiť dobu nosenia až na 8 až 10 hodín, teda počas celej noci. Na spodnej časti ponožky sa nachádzajú mikrokryľštáliky turmalínu, ktoré vplývajú na biologicky aktívne body.


Starostlivosť o turmalínové ponožky nie je vôbec náročná. Keďže sa odporúča ich používať najmä počas spánku, nehrozí im výrazné znečistenie, takže ich stačí občas preprať v rukách v šetrnom prostriedku, aby ste zachovali ich vlastnosti. Turmalínové ponožky nežehlite.

V ponuke tiande nájdete okrem ponožiek aj iné produkty:

Nákolenníky s bodovou turmalínovou vrstvou určené najmä pre ľudí so zaťaženými kĺbmi,

Pás s bodovou turmalínovou vrstvou na odstránenie bolesti chrbtice, panvy a podbruška,

Krčný pás s bodovou turmalínovou vrstvou na úľavu od bolesti krčnej chrbtice a lopatiek, 

Pánske spodné prádlo s bodovou turmalínovou vrstvou na zlepšenie mužského zdravia,

o ktorých si povieme viac nabudúce v ďalšom článku.